Ο Παλιάτσος - Νότης Μαυρουδής/Δραστηριότητα μετάβασης

Αναρτήθηκε από: 26nipvolou στις 25-04-2023

ΠεριγραφήΔραστηριότητα μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό μέσα από τη μουσική του Νότη Μαυρουδή!

Η συνεργασία μας με το 13ο Δημοτικό Σχολείο στοχεύει στο πλαίσιο της ομαλής μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό Σχολείο:

1. Να υποστηρίξουμε την είσοδο και προσαρμογή των νηπίων στο δημοτικό σχολείο προετοιμάζοντάς τα συστηματικά, συνολικά και οργανωμένα.

2. Να εξασφαλίσουμε τη συνέχεια στη μάθηση και τη συνεργασία των εκπαιδευτικών των δύο βαθμίδων

3. Να εξοικειωθούν τα νήπια με το περιβάλλον του Δημοτικού σχολείου και τις εκπαιδευτικές μεθόδους και δραστηριότητές του.

4. Να αναπτυχθεί συνεχής συνεργασία μεταξύ δασκάλων και νηπιαγωγών με την ανταλλαγή εμπειριών και με τον από κοινού σχεδιασμό δραστηριοτήτων.

5. Να συνεργαστούμε και να πραγματοποιήσουμε από κοινού ένα αφιέρωμα στη μνήμη του Νότη Μαυρουδή.
ΤίτλοςΟ Παλιάτσος - Νότης Μαυρουδής/Δραστηριότητα μετάβασης