Απολογιστικό Συνέδριο των πράξεων «Ανάπτυξη και Λειτουργία Δικτύου Πρόληψης και Αντιμετώπισης Φαινομένων Σχολικής Βίας και Εκφοβισμού» στους ΑΠ1, 2 & 3, του Ε.Π. «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση», ΕΣΠΑ 2007-2013

Αποτίμηση των αποτελεσμάτων της προσπάθειας για την διαχείριση, αντιμετώπιση και εν τέλει την έγκαιρη πρόληψη των περιστατικών της σχολικής βίας και του εκφοβισμού. Στο πλαίσιο του συνεδρίου, θα παρουσιασθούν ευρήματα από την καταγραφή των περιστατικών σχολικής βίας από τα σχολεία της χώρας, αλλά και από την έρευνα στην οποία κλήθηκαν μαθητές και των δύο βαθμίδων να συμπληρώσουν, ανώνυμα και ηλεκτρονικά.

16-10-2015 09:50

16-10-2015 16:00