7o Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής - ΝΟΗΣΙΣ - 3η Ημέρα

Παρουσίαση καινοτόμων εργασιών και Project απο μαθητές Α/θμιας Β/θμιας σχολικών μονάδων Κεντρικής Μακεδονίας, πάνω στην Ρομποτική, Αυτοματισμούς, Δημιουργία Εκπαιδευτικου Software και Games, προγραμματισμός σε Mobile - Tablets, CyberBoolying

Στο συνέδριο συμμετέχουν μαθητές Γυμνασίων – ΓΕΛ – ΕΠΑΛ – ΕΠΑΣ, Ειδικών σχολείων και μαθητές της Ε΄και Στ΄ τάξης των σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Τα συνέδριο διοργανώνεται από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, τους Σχολικούς Σύμβουλους Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας, σε συνεργασία με το Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ και το Σωματείο «Φίλοι του Τεχνικού Μουσείου Θεσσαλονίκης».
Το συνέδριο θα διεξαχθεί στο Συνεδρ. Κέντρο «Ν. Οικονόμου» – ΝΟΗΣΙΣ, Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας, στις 21, 22 και 23 Απριλίου του 2015

23-04-2015 08:30

23-04-2015 18:00