Αναρτήθηκε από: etouliou στις 22-05-2014

ΠεριγραφήΜη χάσετε τη ραδιοφωνική εκπομπή από τους ΚΑΛΑ, ΒΡΥ-τε ΤΑ όλα σήμερα 21/01/2014 και ώρα 15.00-16.00 με τίτλο… «Είμαστε για τα πανηγύρια!» . Κάναμε ένα μικρό αφιέρωμα στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Πολυκάστρου Κιλκίς, αφού μιλήσαμε μέσω skype σήμερα το πρωί σχετικά με μια δραστηριότητα που είχε το βιβλίο της γλώσσας μας στην Ενότητα 7! Είπαμε για τις εμπειρίες από τα ήθη κι έθιμα της περιοχής μας και… για το πόσο όμορφα περνάμε στα πανηγύρια!!! Αυτοί μας περιέγραψαν για τα δικά τους και έγινε μια συζήτηση μεταξύ των μαθητών! Συντονιστείτε!
ΤίτλοςΌταν οι "ΚΑΛΑ,ΒΡΥτε ΤΑ όλα" συναντούν τους "ΚΑΛώς σας βρήκαμε" τότε... "είναι για τα πανηγύρια"!!!