Συνεργατική Ραδιοφωνική Εκπομπή Παγκόσμια Ημέρα Ραδιοφώνου 2014!

Αναρτήθηκε από: etouliou στις 13-02-2014

ΠεριγραφήΤο 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Αλικαρνασσού και το Δημοτικό Σχολείο Καλαβρύτων συνεργάστηκαν με τον πιο πρωτότυπο και διασκεδαστικό τρόπο για την ιστορία του ραδιοφώνου! Η εκπομπή είναι χωρισμένη σε τρία κομμάτια. Το πρώτο κομμάτι επιμελημένο από το Δημοτικό Σχολείο Καλαβρύτων παρουσιάζει την ιστορία του ραδιοφώνου μέσα από έναν ευχάριστο θεατρικό διάλογο. Το δεύτερο κομμάτι επιμελημένο από το 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Αλικαρνασσού αναφέρεται με πολύ ζωντανό τρόπο στην ελεύθερη ραδιοφωνία στην Ελλάδα... Και, το τρίτο μέρος (και καλύτερο!) αποτελείται από το διάλογο που είχαν τα δύο σχολεία την ίδια μέρα μέσω τηλεδιάσκεψης και παίζοντας με κουίζ και ερωτήσεις σχετικά με πληροφορίες που παρουσιάστηκαν στα δύο πρώτα μέρη! Αποτέλεσμα; Η διασκέδαση σε συνδυασμό με τη γνώση!!! Το απολαύσαμε! Απολαύστε το κι εσείς!
ΤίτλοςΣυνεργατική Ραδιοφωνική Εκπομπή Παγκόσμια Ημέρα Ραδιοφώνου 2014!