Αναρτήθηκε από: mamanana στις 26-12-2023

Συντελεστής13ο Δ.Σ.Ξάνθης
Σχετική ημέρα24 December
Δημιουργός13ο Δ.Σ.Ξάνθης, Κών/νος Στεργιόπουλος (Δάσκαλος Ε1), Μαρία Μανανά (Μουσικός)
Ημερομηνία21 December 2023
ΠεριγραφήΣτις 21 Δεκεμβρίου 2023 το 13ο Δ.Σ.Ξάνθης και το 6ο Δ.Σ.Κω συναντήθηκαν διαδικτυακά για να γνωριστούν και να μοιραστούν τα Χριστουγεννιάτικα Κάλαντα του τόπου τους.

Στο βίντεο ακούμε τα Κάλαντα Θράκης όπως τα ψάλλουν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ε1 του 13ου Δ.Σ.Ξάνθης, ενώ παρακολουθούμε στιγμιότυπα από τη ζεστή και ευτυχή διαδικτυακή συνάντηση μεταξύ των δύο σχολείων.

Ευχόμαστε σε όλους Καλά Χριστούγεννα κι Ευτυχισμένο το νέο Έτος!
Γλώσσαel
Εκδότης13ο Δ.Σ.Ξάνθης
ΘέμαΔιαδικτυακή-Συνάντηση Τραγούδι Κάλαντα 13ο Ξάνθη Κως 6ο Χριστούγεννα Σαράντα Μέρες Χριστός γεννάται
ΤίτλοςΚάλαντα Θράκης (Από τη Διαδικτυακή Συνάντηση του 13ου Δ.Σ.Ξάνθης με το 6ο Δ.Σ.Κω)