Αναρτήθηκε από: 2lykargs στις 07-05-2023

ΠεριγραφήΚατά το σχολικό έτος 2022-2023 και στα πλαίσια της ομαδικής δράσης «Παρατηρώ, συμπεραίνω, συνθέτω , παρουσιάζω: Γραφές και όψεις του παρελθόντος μέσα από αρχαίες επιγραφές ταξιδεύουν σε όλο τον κόσμο », οι μαθητές του 2ου ΓΕΛ Άργους μεταξύ άλλων δράσεων που υλοποίησαν, πήραν συνέντευξη από την φιλόλογο και αρχαιολόγο κ. Κρέκα Αναστασία με σκοπό την συλλογή πληροφοριών που αφορούν την ανασκαφή η οποία έφερε στο φως τις σημαντικές χάλκινες ενεπίγραφες πινακίδες στο Άργος πριν από 20 χρόνια.
Τίτλος2ο ΓΕΛ Άργους «Παρατηρώ, συμπεραίνω, συνθέτω , παρουσιάζω: Γραφές και όψεις του παρελθόντος μέσα από αρχαίες επιγραφές..."