Posted by: 2gymalxp on 01-04-2024

Contributor
Creator
Date
DescriptionΤο 2ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης είναι μία από τις 1821 σχολικές μονάδες που συμμετέχουν στη δράση «Μικρή Επανάσταση στην εκπαίδευση: Αναδεικνύουμε τις ψηφιακές δεξιότητες των Ελλήνων του Αύριο...», που σχεδιάστηκε από τον Δήμο Τρικκαίων και υλοποιείται με την χρηματοδότηση του Προγράμματος «Αντώνης Τρίτσης».

Στο πλαίσιο της παραπάνω δράσης, το σχολείο μας έχει παραλάβει εξοπλισμό ρομποτικής. Επιπλέον, οι εκπαιδευτικοί της Πληροφορικής συμμετείχαν σε σχετικό πρόγραμμα κατάρτισης που υλοποίησε ο Οργανισμός STEM Education (Οργανισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, Επιστήμης, Τεχνολογίας & Μαθηματικών) στις 9 Ιανουαρίου και στις 8 Μαρτίου 2024.
Publisher
Subject
TitleΕπιμόρφωση των καθηγητών Πληροφορικής του 2ου Γυμνασίου Αλεξ/πολης από τον STEM Education.
Type