ΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας: Πρόγραμμα ΑΥ για Κυκλοφοριακή Αγωγή

ΣυντελεστήςΜαθητές ΕΠΑ.Λ Κάτω Αχαΐας με συμμετοχή τους σε πρόγραμμα ΑΥ
ΔημιουργόςΟδυσσέας Κόντος
Ημερομηνία07 April 2013
ΠεριγραφήΤο Βίντεο αυτό αποτελεί εργασία μαθητών του ΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας σε πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με θέμα την κυκλοφοριακή αγωγή και με τίτλο «Βάζω κανόνες ΚΟΚ - δίνω προτεραιότητα στη ζωή». Η ομάδα ενδιαφέροντος σύλλεξε ενδιαφέροντα στατιστικά στοιχεία σχετικά με τα τροχαία ατυχήματα στην Ελλάδα και τα παρουσιάζει με ένα τρόπο που αξίζει να δείτε. Το βίντεο αυτό παρουσιάστηκε τους μαθητές του προγράμματος στο φεστιβάλ οδικής ασφάλειας (Πάτρα, 19.04.2013, πολυχώρος Πολιτεία) που διοργανώθηκε από το Ινστιτούτο οδικής Ασφάλειας «ΙΟΑΣ – Πάνος Μυλωνάς» και τις Διευθύνσεις Α’θμιας και Β’θμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας και αποκόμισε άκρως εγκωμιαστικά σχόλια.
ΕκδότηςΟδυσσέας Κόντος
Πηγήhttp://users.sch.gr/okontos/autosch/joomla15/index.php/activities/health-promotion/2012-13-kikloforiaki-agogi
ΘέμαΕΠΑΛ ΚΑΤΩ ΑΧΑΙΑΣ κυκλοφοριακή αγωγή, ατυχήματα στην Ελλάδα,
ΤίτλοςΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας: Πρόγραμμα ΑΥ για Κυκλοφοριακή Αγωγή