ΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας: Πρόγραμμα ΑΥ για Κυκλοφοριακή Αγωγή

ContributorΜαθητές ΕΠΑ.Λ Κάτω Αχαΐας με συμμετοχή τους σε πρόγραμμα ΑΥ
CreatorΟδυσσέας Κόντος
Date07 April 2013
DescriptionΤο Βίντεο αυτό αποτελεί εργασία μαθητών του ΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας σε πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με θέμα την κυκλοφοριακή αγωγή και με τίτλο «Βάζω κανόνες ΚΟΚ - δίνω προτεραιότητα στη ζωή». Η ομάδα ενδιαφέροντος σύλλεξε ενδιαφέροντα στατιστικά στοιχεία σχετικά με τα τροχαία ατυχήματα στην Ελλάδα και τα παρουσιάζει με ένα τρόπο που αξίζει να δείτε. Το βίντεο αυτό παρουσιάστηκε τους μαθητές του προγράμματος στο φεστιβάλ οδικής ασφάλειας (Πάτρα, 19.04.2013, πολυχώρος Πολιτεία) που διοργανώθηκε από το Ινστιτούτο οδικής Ασφάλειας «ΙΟΑΣ – Πάνος Μυλωνάς» και τις Διευθύνσεις Α’θμιας και Β’θμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας και αποκόμισε άκρως εγκωμιαστικά σχόλια.
PublisherΟδυσσέας Κόντος
Sourcehttp://users.sch.gr/okontos/autosch/joomla15/index.php/activities/health-promotion/2012-13-kikloforiaki-agogi
SubjectΕΠΑΛ ΚΑΤΩ ΑΧΑΙΑΣ κυκλοφοριακή αγωγή, ατυχήματα στην Ελλάδα,
TitleΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας: Πρόγραμμα ΑΥ για Κυκλοφοριακή Αγωγή