Ο Σοσιαλισμός είναι Μεγάλος

Contributor
Creator
Date
DescriptionΤο 2013, το σχολείο μας, πήρε μέρος για πρώτη φορά στο Φεστιβάλ Εφηβικού Θεάτρου που οργανώνεται από τη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών του Ιδρύματος Ωνάση. Παρουσίασαν μαζί με τη θεατρική ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Πετρούπολης το έργο του Άντερς Λούστγκαρτεν, "Ο Σοσιαλισμός είναι μεγάλος", σε μετάφραση του Σεραφείμ Βελέτζα. Η σκηνοθεσία ήταν της Σοφίας Βγενοπούλου και της Κατερίνας Σκουρλή, ενώ βοηθός σκηνοθέτη ήταν ο Θανάσης Μεγαλόπουλος.
Από το σχολείο μας, υπεύθυνες ήταν οι καθηγήτριες Στ. Βίτσα και Ν. Τσινάκη, ενώ στην παράσταση έλαβαν μέρος οι μαθητές της τότε Α΄τάξης: Ανδρέας Βαμβακάς, Τίνα Γκατζοπούλου, Ελένη Κολάρου, Αικατερίνη Κωνσταντίνου, Όλγα Μπλέτση, Χριστίνα Ογκρένι, Δημήτρης Πατούνης, Γιάννης Πετρόπουλος, Μανώλης Ρουμελιώτης, Ιωάννα Σιάτου, Φωτεινή Σταθοπούλου, Δέσποινα Τσακαλδήμη και Εύα Χαλβατζή.
Publisher
Subject