Παγκόσμια Ημέρα Ραδιοφώνου 2015 στο European School Radio

Contributor
Creator
Date
DescriptionΔεκατρία ελληνικά σχολεία μέσω ενός eTwinning εθνικού έργου σας κρατούν συντροφιά με ένα πολύωρο ραδιοφωνικό αφιέρωμα για την Παγκόσμια Ημέρα Ραδιοφώνου 2015, 13η Φεβρουαρίου στο European School Radio. Θα απολαύσετε το θεατρικό "Ραδιοφωνικές πτήσεις στον χρόνο με τον Φώνη", προϊόν δημιουργίας των: Ελληνικού Σχολείου Βούπερταλ, 1ο Δ.Σ. Νέας Αλικαρνασσού, 2ου Δ.Σ. Πάτρας, 8ο Δ.Σ. Πύργου, 10ου Δ.Σ. Ηλιούπολης, Ραλλείων Π.Π.Δ.Σ., Ιδιωτικού Δ.Σ. ΔΕΛΑΣΑΛ Θεσ/κης, Δ.Σ. Ταγαράδων, Δ.Σ. Τσοτυλίου Κοζάνης, Μουσικού Σχολείου Βέροιας, Π.Π. Γυμνασίου Πάτρας, 2ου ΓΕΛ Νίκαιας, ΓΕΛ Διαπολιτισμικό Ευόσμου.
Στην αρχή, φιλοξενείται η συνέντευξη που πήραν οι μαθητές της Γ' Τάξης του Ιδιωτικού Δημοτικού Σχολείου ΔΕΛΑΣΑΛ από την κ. Νάσκου Περράκη Παρασκευή, Υπεύθυνη έδρας Unesco του ΠΑΜΑΚ. Στη συνέχεια, απολαμβάνετε τα τραγούδια από τα σχολεία που συμμετέχουν και το θεατρικό με τον Φώνη.
Publisher
Subject