7ο Ταξίδι στο Παρελθόν

ΣυντελεστήςΝ. Τζίτζη
ΔημιουργόςΣτ' τάξη
Περιγραφή"Ταξίδι” στη Μουσική των δεκαετιών ’70 κι ’80
Το 10ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης «ταξιδεύει» τους ακροατές του European School Radio στις δεκαετίες ’70 κι ’80. Στα πλαίσια του eTwinning project "Family Ties" και των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων «Οικογενειακοί Δεσμοί» και «Ταξίδι στο παρελθόν», τα παιδιά της Στ' θα σας κρατήσουν συντροφιά την Παρασκευή 16 Μαΐου 2014, από τις 20:00 έως τις 21:00, με πληροφορίες για τη Μουσική που άκουγαν οι γονείς τους στις δεκαετίες 1970 και 1980. Ο Μάκης, ο Τζίμι, ο Τζόβι, ο Μπάμπης, ο Νίκος, ο Ρίκι και ο Μάικ θα παρουσιάσουν τα αποτελέσματα της έρευνας που πραγματοποίησαν με τη βοήθεια των γονιών τους οι οποίοι απάντησαν σε ερωτήσεις για τη μουσική της εικοσαετίας 1970-1989 όταν ήταν παιδιά και έφηβοι. Οι ακροατές του Μαθητικού Ραδιοφώνου θα έχουν την ευκαιρία να ακούσουν αποσπάσματα από τις συνεντεύξεις που πήραν οι μαθητές από τους γονείς κατά τη διάρκεια της Βραδιάς Γονέων. Επίσης, οι νεαροί "μουσικοί παραγωγοί" θα επιλέξουν τραγούδια και θα μοιραστούν μαζί σας πληροφορίες γι' αυτά τι οποίες βρήκαν στο διαδίκτυο. Μείνετε συντονισμένοι στο Μαθητικό Ραδιόφωνο! Το 10ο Ηλιούπολης θα σας "ταξιδέψει" στο ... παρελθόν.
Γλώσσαel
Εκδότης10ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης
Θέμαμουσική ελληνική ξένη 1970s 1980s
Τίτλος7ο Ταξίδι στο Παρελθόν

Τέλειο!! ..........Μια έφηβη του 80.