Πρόγραμμα κινητικότητας Erasmus+ στη Ρώμη

Contributor
Creator
Date
DescriptionΤο 1ο ΕΠΑ.Λ. Οινόης Σχηματαρίου πραγματοποίησε με επιτυχία το ταξίδι στη Ρώμη από 1/3/19 έως 16/3/19, στα πλαίσια του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού προγράμματος κινητικότητας Erasmus+ KA1 με τίτλο: «Ανάπτυξη των ψηφιακών δεξιοτήτων των μαθητών με σκοπό την ενίσχυση των επαγγελματικών τους προσόντων» και κωδικό 2018-1-EL01-KA102-047157.
14 μαθητές διαφόρων ειδικοτήτων και τομέων του σχολείου μας, αφήνοντας πίσω την καθημερινότητα, εκπαιδεύτηκαν στις Ψηφιακές τεχνολογίες, εστιάζοντας στο ηλεκτρονικό εμπόριο και το ψηφιακό marketing. Έζησαν μια μοναδική εμπειρία για 16 ημέρες σε μία μεγάλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα που τους βοήθησε να αποκτήσουν νέες δεξιότητες, να γνωρίσουν τον χώρο εργασίας μιας άλλης χώρας, να καλύψουν βασικές ανάγκες εκπαίδευσης και κατάρτισης, να βελτιώσουν τις κοινωνικές και γλωσσικές τους ικανότητες αλλά και να εμπλουτίσουν το βιογραφικό τους και να γνωρίσουν τον πολιτισμό (ήθη-έθιμα) μιας άλλης χώρας.
Publisher
Subject