Πρόγραμμα κινητικότητας Erasmus+ στη Ρώμη

Ποιότητες

Το βίντεο είναι διαθέσιμο στις ακόλουθες ποιότητες:

Κατηγορίες

Το βίντεο ανήκει στις παρακάτω κατηγορίες:

• Δραστηριότητες
  • Εκπαίδευση
  • Λύκειο

Προτεινόμενα

Σύνολο ψήφων: 0

354 προβολές

Διάρκεια: 00:11:56

Αναρτήθηκε από: 1epal-schim στις 19-06-2019

Συντελεστής
Κάλυψη
Σχετική ημέρα
Δημιουργός
Ημερομηνία
ΠεριγραφήΤο 1ο ΕΠΑ.Λ. Οινόης Σχηματαρίου πραγματοποίησε με επιτυχία το ταξίδι στη Ρώμη από 1/3/19 έως 16/3/19, στα πλαίσια του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού προγράμματος κινητικότητας Erasmus+ KA1 με τίτλο: «Ανάπτυξη των ψηφιακών δεξιοτήτων των μαθητών με σκοπό την ενίσχυση των επαγγελματικών τους προσόντων» και κωδικό 2018-1-EL01-KA102-047157.
14 μαθητές διαφόρων ειδικοτήτων και τομέων του σχολείου μας, αφήνοντας πίσω την καθημερινότητα, εκπαιδεύτηκαν στις Ψηφιακές τεχνολογίες, εστιάζοντας στο ηλεκτρονικό εμπόριο και το ψηφιακό marketing. Έζησαν μια μοναδική εμπειρία για 16 ημέρες σε μία μεγάλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα που τους βοήθησε να αποκτήσουν νέες δεξιότητες, να γνωρίσουν τον χώρο εργασίας μιας άλλης χώρας, να καλύψουν βασικές ανάγκες εκπαίδευσης και κατάρτισης, να βελτιώσουν τις κοινωνικές και γλωσσικές τους ικανότητες αλλά και να εμπλουτίσουν το βιογραφικό τους και να γνωρίσουν τον πολιτισμό (ήθη-έθιμα) μιας άλλης χώρας.
Γλώσσα
Εκδότης