1ο "Ταξίδι στο ... παρελθόν" από την Στ' τάξη του 10ου Δ.Σ. Ηλιούπολης

Mediafile not found

Αναρτήθηκε από: ntzitzi στις 05-04-2014

ΠεριγραφήΤο 10ο Δημοτικό Σχολείο Ηλιούπολης «ταξιδεύει» τους ακροατές του Μαθητικού Ραδιοφώνου στις δεκαετίες ’70 κι ’80. Στα πλαίσια του eTwinning project «Family Ties», του Προγράμματος Σχολικών Δραστηριοτήτων «Οικογενειακοί Δεσμοί» και του 2014 Ευρωπαϊκού Έτους για τη Συμφιλίωση Οικογένειας και Εργασίας, τα παιδιά της Στ” θα σας κρατάμε συντροφιά κάθε 3η Παρασκευή του μήνα με μουσική και τραγούδια της εποχής … των γονιών μας. Στην πρώτη μας εκπομπή την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2013, 8 με 9 το βράδυ, θα ακούσουμε αγαπημένες χριστουγεννιάτικες μελωδίες και θα μιλήσουμε για τη Μόδα και την Εκπαίδευση την εποχή που οι γονείς μας ήταν παιδιά και έφηβοι. Μείνετε συντονισμένοι στο Μαθητικό Ραδιόφωνο! Το 10ο Ηλιούπολης θα σας «ταξιδέψει» … στο παρελθόν.
Τίτλος1ο "Ταξίδι στο ... παρελθόν" από την Στ' τάξη του 10ου Δ.Σ. Ηλιούπολης