Συμμετοχή στο συμπόσιο χαρακτικής - μνήμη Β. Καζάκου

Σχετική ημέρα11 May
ΔημιουργόςΖωγάκης Γιάννης
Ημερομηνία14 May 2015
ΠεριγραφήΣτιγμιότυπα από την συμμετοχή του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής στο «Συμπόσιο Χαρακτικής – Μνήμη Β. Καζάκου», με έκθεση μαθητικών έργων χαρακτικής που δημιουργήθηκαν στο μάθημα των Εικαστικών υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Γ. Ζωγάκη. Στην έκθεση παρουσιάστηκαν περίπου 60 μαθητικά έργα χαρακτικής και άλλα τόσα προβλήθηκαν σε διαφάνειες.

Το Συμπόσιο ήταν αφιερωμένο στη μνήμη του Γιαννιώτη ζωγράφου – χαράκτη, καθηγητή της Σχολής Καλών Τεχνών της Αθήνας, Βασίλη Καζάκου, για τα 70 χρόνια από τη γέννηση του και διοργανώθηκε από την Περιφερειακή Δ/νση Π. & Δ. Εκπαίδευσης Ηπείρου σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Ηπείρου, τον Δήμο Ιωαννιτών, το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και άλλους φορείς στα ΓΑΚ – Ιστορικό αρχείο Ηπείρου στα Ιωάννινα από 11/5/2015 έως 13/5/2015.
ΕκδότηςΖωγάκης Γιάννης
Σχέσηιστοσελίδα μαθήματος εικαστικών δημιουργού
Δικαιώματα χρήσηςΑναφορά Δημιουργού-Μη Εμπορική Χρήση-Όχι Παράγωγα Έργα 4.0 Διεθνές (CC BY-NC-ND 4.0)
Πηγήhttp://blogs.sch.gr/artszosimea/