2021 προβολές

ΚάλυψηΥπουργείο Παιδείας, Αίθουσα Ζακλίν ντε Ρομιγύ
Σχετική ημέρα26 November
Ημερομηνία26 November 2019
Περιγραφή10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία Για Έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα» για την Πρόληψη του Καπνίσματος για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε. σχολικού έτους 2019-2020.
Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2019

Το 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία Για Έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα» για την Πρόληψη του Καπνίσματος διοργανώνεται και φέτος από το Ερευνητικό Εργαστήριο «George D. Behrakis» της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας και σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της προσπάθειας για την Πρόληψη του Καπνίσματος στη Μαθητική Κοινότητα.

Κατά τη διάρκεια του εν λόγω Συνεδρίου θα πραγματοποιηθούν παρουσιάσεις δράσεων των μαθητών/τριών σχετικά με το κάπνισμα, μουσικό πρόγραμμα από μαθητές/τριες, καθώς και βράβευση έργων μαθητών/τριών, που θα προκύψουν από τον 7ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για τον Έλεγχο του Καπνίσματος “Ναι στον Αθλητισμό, όχι στο Κάπνισμα”.
Γλώσσαel
Θέμα10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία Για Έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα»
ΤίτλοςΜέρος 3ο - 10ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο «Παιδεία Για Έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα»