ο Καραγκιόζης ηλεκτρολόγος

Αναρτήθηκε από: 10dimpat στις 25-05-2022

ΠεριγραφήΤην Τετάρτη 18 Μάϊου 2022 πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση της παράστασης Καραγκιόζη με τίτλο "0 Καραγκιόζης ηλεκτρολόγος" από τους μαθητές της Ε' τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών.

Η παράσταση αυτή ήταν η τελική εκδήλωση του Τοπικού Δικτύου Σχολείων με θέμα: "Το σχολείο των Σκιών". Η παράσταση αποτελεί αποτέλεσμα της δουλειάς των μαθητών στο αντίστοιχο Πολιτιστικό πρόγραμμα και δημιουργήθηκε με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Λαμπρακάκη Παναγώτας και με την υποστήριξη του κ. Κώστα Μακρή, καραγκιοζοπαίχτη, εικαστικού. Οι μαθητές με τη βοήθειά του κατασκεύασαν τις δικές τους φιγούρες και εξασκήθηκαν στο ύφος του κειμένου μιας παράστασης Καραγκιόζη. Το αποτέλεσμα της δουλειάς τους άψογο!!
Τίτλοςο Καραγκιόζης ηλεκτρολόγος