Αναρτήθηκε από: pdedellad στις 07-01-2016

Σχετική ημέρα03 December
Ημερομηνία03 December 2015
ΠεριγραφήΟλοκληρώθηκε το σύνολο των εκδηλώσεων του δεκαημέρου δράσεων στις σχολικές μονάδες της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, μετά από πρωτοβουλία του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, κ. Κωνσταντίνου Γιαννόπουλου, με την ευκαιρία της 3ης Δεκεμβρίου, εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία, με το βροντερό παρών που έδωσαν πάνω από 350 μαθητές ειδικών σχολείων και σχολείων γενικής παιδείας.
Συγκεκριμένα 200 μαθητές νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων και 150 μαθητές γυμνασίων συμμετείχαν σε κοινές αθλητικές δραστηριότητες με συμμαθητές τους, του 1ου και 2ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου και του ΕΕΕΕΚ Πατρών, σε τρία γήπεδα της πόλης των Πατρών.
Το πλήρες ΔΤ στη σελίδα της ΠΔΕΔΕ: http://blogs.sch.gr/pdedellad/dt
ΤίτλοςΧτίζοντας γέφυρες σε έναν κόσμο αποδοχής της διαφορετικότητας μέσω του αθλητισμού