Επίσκεψη 5ου ΓΕ.Λ. Ιλίου στο Μητέρα

Αναρτήθηκε από: dkostopoulos στις 20-01-2023

ΠεριγραφήΣτις 18 Νοεμβρίου 2022 , μαθητές του σχολείου μας του προσανατολισμού Θετικών Σπουδών και Σπουδών Υγείας επισκέφθηκαν το νοσοκομείο "ΜΗΤΕΡΑ".

Ο ομιλητής της εκδήλωσης, μαιευτήρας γυναικολόγος, αντιπρόεδρος του νοσοκομείου και συνιδρυτής της Be-Live, Βασίλης Κελλάρης, περιέγραψε το όραμα και τη δράση του μη κερδοσκοπικού σωματείου Be-Live. Παρουσίασε τη δημογραφική σύσταση της χώρας και την αρνητική εξέλιξή της και ενημέρωσε τους μαθητές σχετικά με τα νέα δεδομένα της εξωσωματικής γονιμοποίησης.

Οι μαθητές μετά το τέλος της ομιλίας υπέβαλαν καίρια ερωτήματα στον κ. Κελλάρη επιδεικνύοντας το ζωηρό τους ενδιαφέρον για τα θέματα γονιμότητας.

Η Be-Live πιστεύει στη μετάδοση του ελπιδοφόρου μηνύματος της δωρεάν υποβοηθούμενης αναπαραγωγής των οικονομικά ασθενέστερων ζευγαριών και στα σχολεία, οικοδομώντας μια νέα προοπτική για το δημογραφικό.
ΤίτλοςΕπίσκεψη 5ου ΓΕ.Λ. Ιλίου στο Μητέρα