«Η Ιθάκη σ΄έδωσε τ΄ωραίο ταξίδι ….» (μέρος ΙΙΙ)

Posted by: 2epalkardits on 25-05-2015

Contributor
Creator
Date
DescriptionΜε απόλυτη επιτυχία και μέσα σ’ ένα κατάμεστο από κόσμο θέατρο, πραγματοποιήθηκαν οι ποιητικές βραδιές που οργάνωσε το σχολείο μας στο θέατρο «Όψεις» στις 16,17,18 Μαρτίου με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης, η οποία εορτάζεται κάθε χρόνο την 21η Μαρτίου. Η βραδιά, που ήταν μια ιδέα του καθηγητή του σχολείου κ. Βασίλη Ντούλια, ο οποίος είχε και την ευθύνη της οργάνωσης και της επιμέλειάς της, περιλάμβανε απαγγελίες ποιημάτων, τραγούδια και θεατρικά δρώμενα επενδυμένα με υπέροχες μουσικές από το συνάδελφο μουσικό του 4ου Γυμνασίου Καρδίτσας κο Γιάννη Μπάτρα. Στην παράσταση συμμετείχαν ο ίδιος ο κος Ντούλιας, οι καθηγήτριες Παναγιώτου Σοφία, Παππά Γεωργία και Σιαφάκα Ελένη, οι μαθήτριες Λάππα Κατερίνα, Ντόλκερα Ναυσικά, Ξηντάρα Ευαγγελία, Μπούκη Ματίνα, Τσέλιου Βασιλική και ο μικρός μαθητής Σωκράτης Ντούλιας. Οι ερασιτέχνες ερμηνευτές κατάφεραν να συγκινήσουν το κοινό και να κερδίσουν το θερμό τους χειροκρότημα.
Publisher
Subject
Title«Η Ιθάκη σ΄έδωσε τ΄ωραίο ταξίδι ….» (μέρος ΙΙΙ)
Type