Ειδική θεματική δραστηριότητα 2013-14: Κατασκευή παγομηχανής

Related day of the year14 May
CreatorΟδυσσέας Κόντος ΠΕ12.04
Date11 May 2014
DescriptionΤο ΕΠΑΛ Κάτω Αχαΐας στα πλαίσια του μαθήματος της Ειδικής Θεματικής Δραστηριότητας 2013 -- 2014, κατασκεύασε μια μηχανή παραγωγής παγοτεμαχίων. Πρόκειται για μια συνεργασία 3 τομέων, Μηχανολογίας Ηλεκτρολογίας και Γεωπονίας και το αποτέλεσμα παρουσιάζεται στο βίντεο αυτό. Η όλα διαδικασία ξεκίνησε από μια αρχική ιδέα ή όποια σε πρώτο στάδιο φαινόταν πολύ δύσκολο να υλοποιηθεί. Όμως με τη συνεργασία μαθητών και εκπαιδευτικών, με την επίπονη δουλειά και με την έγκαιρη αντιμετώπιση πολλών προβλημάτων που μας παρουσιάστηκαν, η ιδέα τελικά έγινε πράξη. Αυτό που έμεινε πέρα από την κατασκευή είναι η ομαδική εργασία, η αλληλοβοήθεια, ο αλληλοσεβασμός και η ικανότητα να ξεπερνά κάνεις δυσκολίες. Κι όλα αυτά προς την επίτευξη ενός κοινού στόχου το αποτέλεσμα του οποίου πιστεύουμε να μας δικαιώνει...
PublisherΟδυσσέας Κόντος ΠΕ12.04
Relationιστολόγιο δημιουργού
Sourcehttp://users.sch.gr/okontos/autosch/joomla15/index.php/activities/eidikes-thematikes-drastiriotites/2013-14-ice-cubes
SubjectΕΠΑ.Λ Κάτω Αχαΐας, 2013-14, Ειδική Θεματική Δραστηριότητα, ΕΘΔ, κατασκευή παγομηχανής, Οδυσσέας Κόντος,
TitleΕιδική θεματική δραστηριότητα 2013-14: Κατασκευή παγομηχανής
Typemp4 video