Πυρκαγιά στο δάσος - Θεατρικό δρώμενο

Mediafile not found

Αναρτήθηκε από: 9090010 στις 07-06-2022

ΠεριγραφήΣτα πλαίσια των προγραμμάτων των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων: «Για το δάσος μαθαίνω, δρω, δημιουργώ», «Πυρκαγιές στα δάση και πλημμύρες στις πόλεις» και του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου «Μαθαίνω για τα δάση», οι μαθητές του 4ου Δημοτικού Σχολείου Δράμας των τάξεων Β΄, Γ΄ και Ε΄ του σχολείου μας φιλοτέχνησαν τις αφίσες με τις οποίες διακοσμήθηκαν οι χώροι όπου οι μαθητές της Β΄ τάξης τραγούδησαν το ποίημα το οποίο είχαν δημιουργήσει ομαδικά και οι μαθητές της Ε΄ τάξης παρουσίασαν τα θεατρικά δρώμενα που είχαν προετοιμάσει. Στη μουσική και θεατρική δράση ο κ. Κραββαρίτης Κώστας ( μουσικός) και η κ. Κωνσταντινίδου Στεφανία (εκπαιδευτικός) αντίστοιχα, συνεργάστηκαν με τη δασκάλα των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων κ. Αποστόλου Ματεντζίδου Κυριακή.
ΤίτλοςΠυρκαγιά στο δάσος - Θεατρικό δρώμενο