Βίντεο Ε-Τwinning

Mediafile not found

Αναρτήθηκε από: vatzalasn στις 06-02-2014

ΠεριγραφήΟι μαθητές του σχολείου μας τραγούδησαν σε επαγγελματικό στούντιο ηχογραφήσεων ένα παραδοσιακό νησιώτικο τραγούδι διασκευασμένο ειδικά για το e twinning. Φόρεσαν τις παραδοσιακές στολές του νησιού μας και χόρεψαν το τραγούδι αυτό στους ανεμόμυλους και τα σοκάκια του χωριού μας. Επιδόθηκαν σε ομαδική εργασία εικαστικών για να ενώσουν με τα χέρια τους ολόκληρη την Ευρώπη αλλά και για να σχεδιάσουν το λογότυπο του e twinning μέσα από τη δική τους ματιά. Τα πλάνα αποτυπώνουν τον τρόπο με τον οποίο διδάσκονται καθημερινά, με διαδραστικότητα και με τις ΤΠΕ να έχουν ενεργό ρόλο στην εκπαιδευτική διαδικασία. Έτσι το E twinning ενισχύει τη διαθεματικότητα στην εκπαιδευτική πράξη καθώς η μουσική, η γυμναστική, τα εικαστικά, οι ΤΠΕ και τα Αγγλικά γίνονται ένα, ώστε να μπορέσει να δημιουργηθεί αυτό το βίντεο. Μέσα από τους στίχους του τραγουδιού και όλων των παραπάνω στοιχείων φαίνεται γιατί οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας αγαπούν το e twinning.
ΤίτλοςΒίντεο Ε-Τwinning

Μπράβο συνάδελφε και παιδιά! Εξαιρετική δουλειά!!