Περιορισμοί στη λειτουργία των υπηρεσιών βίντεο

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 29 Ιουλίου εώς την Παρασκευή 2 Αυγούστου δε θα είναι δυνατή η ανάρτηση νέων βίντεο, καθώς θα λάβουν χώρα εργασίες αναβάθμισης της υπηρεσίας. Επίσης είναι πιθανό  να μην είναι διαθέσιμη η υπηρεσία για σύντομα χρονικά διαστήματα. Σε περίπτωση που οι εργασίες θα ολοκληρωθούν νωρίτερα, η υπηρεσία θα είναι πλήρως διαθέσιμη πριν το τέλος της εβδομάδας.

Ευχαριστούμε για την κατονόηση.

Περιορισμοί στην λειτουργία των υπηρεσιών βίντεο.

Σας ενημερώνουμε ότι είναι σε εφαρμογή περιορισμοί στην λειτουργία των υπηρεσιών βίντεο λόγω τεχνικών προβλημάτων.

Η υπηρεσίες βίντεο θα επανέλθουν σε κανονική λειτουργία με την επίλυση των τεχνικών προβλημάτων το συντομότερο δυνατόν.

Ευχαριστούμε για την κατονόηση.

Νέα συλλογή βίντεο από τη WWF Ελλάς!

Θα θέλαμε να σας ανακοινώσουμε ότι στην υπηρεσία μας πλέον φιλοξενούνται βίντεο που μας διέθεσε η WWF Ελλάς, τα οποία στοχεύουν στην ευαισθητοποίηση του κοινού αναφορικά με περιβαλλοντικά θέματα και μπορούν να αποτελέσουν ερέθισμα για εκπαιδευτικό πρόγραμμα.

Μπορείτε να βρείτε τα βίντεο συγκεντρωμένα είτε στην ομάδα "WWF Ελλάς" είτε στο κανάλι "WWF Ελλάς". Τα βίντεο παρουσιάζονται στον παρακάτω πίνακα:

Θέματα Βίντεο url

Για τη χρήση των ελεύθερων χώρων πρασίνου.

WWF GreenSpaces: Η Μαντώ Γαστεράτου στο πάρκο!

Ελένη Σβορώνου, μέσα από το Καλειδοσκόπιο

Για τη σπατάλη τροφίμων.

Για μαθητές 8+ και εκπαιδευτικούς:
Σπατάλη τροφίμων

Για εκπαιδευτικούς:

Κώστας Αμπελιώτης / Φάκελος Σπατάλη τροφίμων #1

Ομάδα Μπορούμε / Φάκελος Σπατάλη τροφίμων #2

Φάκελος Σπατάλη Τροφίμων / Στρογγυλή τράπεζα

Για την κρεατοφαγία και το περιβάλλον (για μαθητές 8+ και εκπαιδευτικούς).

LiveWell for LIFE

Για τη μεσογειακή διατροφή και το περιβάλλον (για εκπαιδευτικούς και γονείς και μαθητές 12+).

Βασιλική Κωσταρέλλη | Φάκελος Καλύτερη διατροφή #1

Για τη βιολογική γεωργία (για εκπαιδευτικούς και γονείς και μαθητές 12+).

Χαρίκλεια Μινώτου | Φάκελος Καλύτερη διατροφή #2

Για τη βιώσιμη αλιεία (για εκπαιδευτικούς και γονείς και μαθητές 12+).

Ηλίας Καλλίας | Φάκελος Καλύτερη διατροφή #3

Για τους αστικούς λαχανόκηπους, μπαλκονόκηπους, «φυτεύω λαχανικά» (για μαθητές 8+ και εκπαιδευτικούς). Κηπουροί στην πόλη
Για την ενέργεια και την οικιακή θέρμανση (για μαθητές 11+ και εκπαιδευτικούς). Τί θα γίνει με τη θέρμανση;
Για την επανάχρηση αγαθών (για μαθητές 8+ και εκπαιδευτικούς).

Δες το αλλιώς

Δες το αλλιώς 2 - Ηλέκτρα Πάστη

Για τη χρήση ΜΜΜ (για μαθητές 7+ και εκπαιδευτικούς). Πάντα μέσα, πάντα με Μέσα!
Για το WWF γενικά (για μαθητές 6+ και εκπαιδευτικούς). WWF video

Νέα λειτουργικότητα για τα δικαιώματα πρόσβασης στα βίντεο

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι πλέον μπορείτε να ορίζετε κανόνες προσβασιμότητας στα βίντεο που ανεβάζετε, για παράδειγμα επιλέγοντας συγκεκριμένους χρήστες που μπορούν να δουν το βίντεο ή κρύβοντας το βίντεο από τις δημόσιες λίστες της υπηρεσίας. Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να βρείτε εδώ.

Οδηγοί για τη δημιουργία ταινιών

Δείτε εδώ βοηθητικό περιεχόμενο σχετικά με τη δημιουργία ταινιών. Το περιεχόμενο θα ανανεώνεται συχνά.