Εργαστήριο με αντικείμενο το γύρισμα βασικών σκηνών σε ταινία.

Αναρτήθηκε από: vodpk στις 01-11-2017

ΣυντελεστήςΚυριάκος Χαριτάκης
ΔημιουργόςΓραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ.Δ.Ε. - ΚΕΔΟ Βίντεο ΠΣΔ
Περιγραφή«Ταχύρυθμο εργαστήριο δεκαέξι (16) ωρών δημιουργίας ταινιών για εκπαιδευτικούς σχολείων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου»

Το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου (Υπεύθυνη Α. Ζαχαράτου) σε συνεργασία με το 10ο Γυμνάσιο Ηρακλείου και το Europe Direct–Kέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Περιφέρειας Κρήτης διοργάνωσαν «Ταχύρρυθμο εργαστήριο δεκαέξι (16) ωρών δημιουργίας ταινιών για εκπαιδευτικούς σχολείων Δ.Δ.Ε. Ν. Ηρακλείου» με εισηγητή τον Κυριάκο Χαριτάκη, κινηματογραφιστή, μοντέρ.
Το εργαστήριο θα πραγματοποιήθηκε στο 10ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Φθινόπωρο του 2016.

Στο συγκεκριμένο βίντεο έχουν συμπεριληφθεί

- Εργαστήριο με αντικείμενο το γύρισμα βασικών σκηνών σε ταινία. (Διάλογοι με δύο ή παραπάνω άτομα, διάλογος μαθητών / καθηγητή στην τάξη, διάλογος ατόμων που περπατάνε). Μοντάζ των παραπάνω γυρισμάτων.
Γλώσσαel
ΘέμαΤαχύρυθμο εργαστήριο δημιουργίας ταινιών σε σχολεία
ΤίτλοςΕργαστήριο με αντικείμενο το γύρισμα βασικών σκηνών σε ταινία.