Αναρτήθηκε από: dimgaref στις 06-03-2019

ΠεριγραφήΤο Δημοτικό Σχολείο πραγματοποίησε εκδρομή στην Βουλή των Ελλήνων στις 2 έως και 4 Μαρτίου 2019. Στην εκδρομή εκτός από τα παιδιά συμμετείχαν οι γονείς τους, αλλά και άλλοι κάτοικοι του χωριού και όχι μόνο. Ήταν μία εκδήλωση όπου δόθηκε η ευκαιρία σ' όλους τους συμμετέχοντες να θαυμάσουν από κοντά τον αρχαιοελληνικό και νεότερο πολιτισμό, να περπατήσουν τα γραφικά σοκάκια της ιστορικής Πλάκας, να διασκεδάσουν στην νυχτερινή Αθήνα, να γνωρίσουν και να δουν από κοντά πολλά ζώα του Ζωικού Βασιλείου καθώς και να θαυμάσουν διάφορα αξιοθέατα της ευρύτερης περιοχής των Αθηνών. Παρακάτω παραθέτουμε ένα βίντεο με ποικίλες φωτογραφίες όπου παρουσιάζονται κάποιες σκηνές από την επίσκεψή μας.
ΤίτλοςΔιαδρομή μνήμης από την τριήμερη εκδρομή του Δημοτικού Σχολείου Γαρεφείου στην Αθήνα και στην Βουλή των Ελλήνων.