Webinar του eTwinning & eSafety Label την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2016

Mediafile not found

Αναρτήθηκε από: internet-safety στις 10-02-2016

Ημερομηνία09 February 2016
ΠεριγραφήΗ Ελληνική Υπηρεσία Υποστήριξης του eTwinning, με τον Εθνικό συντονιστή eSafety Label πραγματοποίησε webinar με θέμα "Το eTwinning στην Ελλάδα αναλαμβάνει δράση για ένα καλύτερο διαδίκτυο! #eSafetyLabel" την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου, Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2016, από 12-2 μ.μ.
Στις 9 Φεβρουαρίου 2016, την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου #SID2016, η δράση eSafety Label του Ευρωπαϊκού Σχολικού Δικτύου (EUN) έκλεισε τα 3 χρόνια επίσημης παρουσίας, με τα ελληνικά σχολεία να διατηρούν την ευρωπαϊκή πρωτιά στην πιστοποίηση σχολείων με την ετικέτα ψηφιακής ασφάλειας. Με αφορμή λοιπόν τη SID2016 και στο πλαίσιο της συνεργασίας eTwinning & eSafety, συζητήσαμε με σχολεία τα οποία έχουν πιστοποιηθεί ή πρόκειται να ασχοληθούν με την ετικέτα ψηφιακής ασφάλειας.
ΤίτλοςWebinar του eTwinning & eSafety Label την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2016