Αναρτήθηκε από: lykpeirm στις 17-04-2019

ΠεριγραφήΤην Παρασκευή 8/2/2019 και ώρα 10:30, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, εκδήλωση όπου παρουσιάστηκαν, στην Αγγλική Γλώσσα, τα έργα Ρομποτικής του σχολείου μας (Υδρορομπότ και έξυπνος κάδος ανακύκλωσης). Επίσης, φοιτήτριες από το Πανεπιστήμιο της Νότιας Καλιφόρνιας παρουσίασαν την έξυπνη τσάντα. Ακόμη, φοιτήτριες από το Τμήμα Περιβάλλοντος του Πανεπιστήμιο Αιγαίου, παρουσίασαν τον έξυπνο κάδο από την επιχειρηματική πλευρά.
Ακολούθησε συζήτηση, στην αγγλική γλώσσα, μεταξύ των μαθητών του Ομίλου Δημοσιογραφίας Μ.Μ.Ε. & Ραδιοφώνου και των φοιτητών/τριών των δύο Πανεπιστημίων. Η συζήτηση μαγνητοφωνήθηκε, από επαγγελματικά εργαλεία μαγνητοφώνησης και η εκπομπή θα μεταδοθεί στον European School Radio.
ΤίτλοςΡαδιοφωνική εκπομπή του σχολείου μας, μαζί με φοιτητές από το Πανεπιστήμιο της Νότιας Καλιφόρνιας & Τμήμα Περ/τος του Π. Αιγαίου